Żegnaj Mistrzu!

Dzisiejszy dzień (wtorek 30.05.2017 r.) jest dniem wyjątkowym! Właśnie w Krakowie odbywa się pogrzeb Wielkiego Artysty, naszego ukochanego ”Sponsora” –  Zbigniewa Wodeckiego.
Ten fakt, wydaje się chochlikiem medialnym, tym bardziej, że jeszcze miesiąc temu byłyśmy liczną grupą  Arkowiczek, na jego koncercie charytatywnym „Jesteśmy(z)Nadzieją” w Teatrze na Woli. Dochód z tego koncertu zasilał Przychodnię dla bezdomnych, którą opiekujemy się jako LC Warszawa Arka od wielu, wielu lat.
Niestety! Pan Zbigniew naprawdę odszedł…
Był Wielkim Wirtuozem, obdarzonym rzadko spotykanym talentem. Zdawał sobie z tego sprawę, i dlatego tak chętnie wspierał tych, dla których życie nie było tak szczodre.
Straciliśmy wyjątkowego  Artystę, Wirtuoza skrzypiec, wybitnego trębacza, kompozytora i oczywiście osobę obdarzoną wyjątkowym głosem.
Pozostaje nam tylko pochylić głowy i z załzawionymi oczami wspomnieć nasz ubiegło roczny koncert, na który licznie przybyły już cztery pokolenia wielbicieli Zbigniewa Wodeckiego. Nasze spotkanie z tym Wielkim Artystą a wyjątkowo skromnym, radosnym człowiekiem, zostawiło trwały ślad w naszej pamięci. Jego dowcipy i anegdotki wygłaszane ze sceny, sprawiły, że był dla wszystkich „swojakiem”, po prostu przyjacielem. Żartował, chętnie rozdając autografy.
Pamiętam jak wyjątkowo łatwo, już w trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej, udało mi się namówić go do bezpłatnego recitalu. Odłożyłam słuchawkę i dla pewności szczypnęłam się w lewą dłoń. To nie był sen…
Wydarzenie o którym mowa, miało miejsce w Auli Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w dniu 12.03.2016 r. Zaproszenia „rozeszły się”, właściwie jeszcze przed ich odbiorem  z drukarni.  A sam koncert przeszedł nasze oczekiwania. 
Był pokazem  niezwykłej wirtuozerii i możliwości wokalnych Mistrza. Ta uczta dla duszy, (jak oceniali recital nasi goście) zakończyła się dużym sukcesem finansowym. Miałyśmy czym obdarować naszych beneficjentów.
Chciałabym pokazać Panu Zbigniewowi listy z podziękowaniami od naszych podopiecznych. Choćby od dzieci z Domu Dziecka „Julin” opisujące „Wakacje życia” na Teneryfie ……

Niestety. Nie jest  to już możliwe…

Anna Uścińska
Prezydent LC Warszawa Arka
kadencji 2016/2017