Uroczyste zakończenie kadencji 2016/2017

Pożegnanie kwiatami ustępującej z funkcji Prezydent klubu Anny Uścińskiej, odbyło się w domu i ogrodzie Anny i Janusza Uścińskich w podwarszawskiej dzielnicy willowej, w pierwszych dniach lipca 2017 roku. Co roku od 17 lat staramy się nadać uroczystości pożegnania odchodzącej prezydent i przywitania przychodzącej na nową kadencję charakter uroczysty,  z udziałem sympatyków i przyjaciół.
Wiele czasu i wysiłku związane jest z pełnieniem tej funkcji, a także duża odpowiedzialność za osiągnięcia finansowe i wizerunkowe. W tej pełnej wyzwań i obowiązków roli musi zmierzyć się w nadchodzącej kadencji 2017/2018 nowa Pani Prezydent nasza koleżanka, Ilona Pawlak której podczas spotkania zostały wręczone insygnia władzy.


Członkinie Klubu AD 2017

Odchodząca z funkcji Prezydent Ania wyjątkowo pięknie  podziękowała za pomoc i wsparcie swoim koleżankom z Zarządu 2016/2017, obdarowując je dedykowanymi upominkami.
Udany marcowy koncert przyniósł wspaniały dochód do podziału dla naszych podopiecznych. Wszystkie dane szczegółowe znajdują się w sprawozdaniu Zarządu za rok 2016/2017.
Kadencja Anny Uścińskiej 2016/2017 była pełna wydarzeń charytatywnych, spotkań i mobilizacji Lionów z regionu do uczczenia 100-lecia powstania Lions Clubs International. Kluby Liones na całym świecie świętowały 100-lecie cennymi akcjami dobroczynnymi. Z inicjatywy Marii Przyborskiej, naszej nowej koleżanki klubowej Lionki i Lioni z Warszawy  posadzili 2000 młodych drzewek w podwarszawskiej gminie Łochów, a nasz bliźniaczy angielski klub z siedzibą na Teneryfie LC Tenerife Sur z okazji 100-lecia zorganizował świąteczny Dzień Dziecka w ogrodach na Teneryfie dla wszystkich dzieci z Wyspy.
Pierwszy klub założył biznesmen z USA Melvin Jones w czerwcu 1917 roku w Chicago. Najwyższym odznaczeniem ruchu Lions  jest nagroda „Przyjaciel MELVINA JONESA” (Melvin Jones Fellow). Nagroda jest przyznawana Lionom którzy dają duże dotacje na Fundację Lions Clubs International pomagająca głownie cierpiącym podczas kataklizmów na świecie oraz przyznająca granty pomocowe na działania Lionów w różnych krajach, również z Polski. Nasz klub uczestniczy w takich dotacjach i w tym roku przegłosowano przyznanie  odznaczenia  za specjalne zasługi w działalności dobroczynnej dla Ani Uścińskiej. Z prawdziwym wzruszeniem przyjęła je Ania z rąk koleżanek klubowych Past Gubernator Iwony Nowak i Wicegubernator Okręgu Ewy Hełki.
Radość z tak udanego roku udzieliła się wszystkim licznie obecnym, poczęstunek zrobiony rękami członkiń klubu smakował przednio, a uwieńczeniem letniej niedzieli w ogrodach willi był koncertem Honoraty Kożuchowskiej z jej przyjaciółmi muzykami. Ich muzykowanie i delikatny śpiew Honoraty nadały wieczorowi romantycznego nastroju. 

Iwona Konopacka-Brud i Ewa Hełka
LC Warszawa Arka


Letni koncert w ogrodzie Ani i Janusza