Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Uroczyste zakończenie kadencji 2016/2017
Pożegnanie kwiatami ustępującej z funkcji Prezydent klubu Anny Uścińskiej, odbyło się w domu i ogrodzie Anny i Janusza Uścińskich w podwarszawskiej... więcej
05/07/2017
Dzisiejszy dzień (wtorek 30.05.2017 r.) jest dniem wyjątkowym! Właśnie w Krakowie odbywa się pogrzeb Wielkiego Artysty, naszego ukochanego ”Sponsora”... więcej
30/05/2017
W dniu 4 kwietnia 2017 r.  podczas tradycyjnego spotkania wielkanocnego przyjęliśmy do naszego klubu Izabelę Gierulską, młodą koleżankę -... więcej
04/04/2017
Z wielką radością pod koniec ubiegłego roku przyjęłyśmy wiadomość, że Lion Magda Bielicka, charter member Lions Club Warszawa Sawa nie odchodzi z... więcej
01/01/2017
W Lions Club Warszawa Arka 2 czerwca 2016 r. zakończyła się uroczyście kadencja 2015/2016 spotkaniem klubowym z udziałem sympatyków i przyjaciół.... więcej
19/06/2016
W jedną z grudniowych sobót wspólnie spędziliśmy wieczór wigilijny w gronie koleżanek i kolegów z 3 klubów warszawskich: LC Warszawa Arka, LC Warszawa... więcej
12/12/2015
W sobotni karnawałowy wieczór 7 lutego 2015 r. warszawski klub kobiecy LC WARSZAWA ARKA świętował 15-tą rocznicę czarteru. Bawiłyśmy się z naszymi... więcej
07/02/2015
Dzisiaj (4.09.2014 r.) w Warszawie, we wczesnych godzinach rannych wylądował w Warszawie, w trakcie podróży do Lionów na Łotwę i na Litwę PID Salim... więcej
04/09/2014
Koniec kadencji 2013-2014 uwieńczyła uroczystość klubowa zorganizowana przez Hanię Sobiech w dniu 15 czerwca 2014 na zakończenie jej pierwszej... więcej
15/06/2014
Współpraca między Klubami rozpoczęła się w I kwartale 2012 roku z inicjatywy naszej koleżanki Iwony Konopackiej-Brud oraz jej małżonka Władysława Brud,... więcej
06/06/2013
W sobotę 30 czerwca br. w LC Warszawa Arka w piwnicy zabytkowej willi AIDA w Podkowie Leśnej pod Warszawą odbyła się uroczystość przekazania władzy,... więcej
30/06/2012
W czerwcu 2011 roku przyjęłyśmy do Klubu nowa Koleżankę - Ilonę Pawlak. Ilona towarzyszy naszym działaniom już od kilku miesięcy. więcej
15/06/2011
LC Warszawa Arka  od stycznia 2010 roku liczy 20 kobiet. Nową koleżanką jest Jolanta Szala. Zdjęcia z uroczystego przyjęcia Joli, która aktywnie... więcej
15/01/2010
02.04.2009 r. członkinią Klubu została Hania Sobiech (przedsiębiorca). Nową Koleżankę w naszym gronie powitałyśmy kwiatami, wierząc, że jej energia... więcej
02/04/2009

Uroczyste zakończenie kadencji 2016/2017

Pożegnanie kwiatami ustępującej z funkcji Prezydent klubu Anny Uścińskiej, odbyło się w domu i ogrodzie Anny i Janusza Uścińskich w podwarszawskiej dzielnicy willowej, w pierwszych dniach lipca 2017 roku. Co roku od 17 lat staramy się nadać uroczystości pożegnania odchodzącej prezydent i przywitania przychodzącej na nową kadencję charakter uroczysty,  z udziałem sympatyków i przyjaciół.
Wiele czasu i wysiłku związane jest z pełnieniem tej funkcji, a także duża odpowiedzialność za osiągnięcia finansowe i wizerunkowe. W tej pełnej wyzwań i obowiązków roli musi zmierzyć się w nadchodzącej kadencji 2017/2018 nowa Pani Prezydent nasza koleżanka, Ilona Pawlak której podczas spotkania zostały wręczone insygnia władzy.


Członkinie Klubu AD 2017

Odchodząca z funkcji Prezydent Ania wyjątkowo pięknie  podziękowała za pomoc i wsparcie swoim koleżankom z Zarządu 2016/2017, obdarowując je dedykowanymi upominkami.
Udany marcowy koncert przyniósł wspaniały dochód do podziału dla naszych podopiecznych. Wszystkie dane szczegółowe znajdują się w sprawozdaniu Zarządu za rok 2016/2017.
Kadencja Anny Uścińskiej 2016/2017 była pełna wydarzeń charytatywnych, spotkań i mobilizacji Lionów z regionu do uczczenia 100-lecia powstania Lions Clubs International. Kluby Liones na całym świecie świętowały 100-lecie cennymi akcjami dobroczynnymi. Z inicjatywy Marii Przyborskiej, naszej nowej koleżanki klubowej Lionki i Lioni z Warszawy  posadzili 2000 młodych drzewek w podwarszawskiej gminie Łochów, a nasz bliźniaczy angielski klub z siedzibą na Teneryfie LC Tenerife Sur z okazji 100-lecia zorganizował świąteczny Dzień Dziecka w ogrodach na Teneryfie dla wszystkich dzieci z Wyspy.
Pierwszy klub założył biznesmen z USA Melvin Jones w czerwcu 1917 roku w Chicago. Najwyższym odznaczeniem ruchu Lions  jest nagroda „Przyjaciel MELVINA JONESA” (Melvin Jones Fellow). Nagroda jest przyznawana Lionom którzy dają duże dotacje na Fundację Lions Clubs International pomagająca głownie cierpiącym podczas kataklizmów na świecie oraz przyznająca granty pomocowe na działania Lionów w różnych krajach, również z Polski. Nasz klub uczestniczy w takich dotacjach i w tym roku przegłosowano przyznanie  odznaczenia  za specjalne zasługi w działalności dobroczynnej dla Ani Uścińskiej. Z prawdziwym wzruszeniem przyjęła je Ania z rąk koleżanek klubowych Past Gubernator Iwony Nowak i Wicegubernator Okręgu Ewy Hełki.
Radość z tak udanego roku udzieliła się wszystkim licznie obecnym, poczęstunek zrobiony rękami członkiń klubu smakował przednio, a uwieńczeniem letniej niedzieli w ogrodach willi był koncertem Honoraty Kożuchowskiej z jej przyjaciółmi muzykami. Ich muzykowanie i delikatny śpiew Honoraty nadały wieczorowi romantycznego nastroju. 

Iwona Konopacka-Brud i Ewa Hełka
LC Warszawa Arka


Letni koncert w ogrodzie Ani i Janusza