LIONS CLUB WARSZAWA ARKA
zainaugurował swoją działalność 19.02.2000 r. jako trzeci klub kobiecy w Warszawie. Mentorem był późniejszy Gubernator Okręgu 121 Polska Past Gubernator Tadeusz Kulczycki z LC Warszawa, a klubem wprowadzającym LC Warszawa Nike. Obecnie klub tworzy 21 pań, które połączyła idea „jesteśmy dla innych i z innymi”, jak również przyjemność realizowania się w działaniach pomocowych przy wykorzystaniu swoich umiejętności, wiedzy czy pasji. Głównymi beneficjentami są dzieci z Domu Dziecka Julin...
-----------------Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP.

------------------

PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2023/2024

LC Warszawa Arka – Darczyńcą Roku Łochów

Kapituła Medalu Heleny i Ignacego Paderewskich uhonorowała nasz Klub medalem w kategorii DARCZYŃCA ROKU. W laudacji zostały wymienione nasze działania na rzecz społeczności gminy Łochów – zarówno te, w które angażujemy się od lat, jak i te ostatnie- na rzecz uchodźców.

Stowarzyszenie Lions Club Warszawa Arka okazało wyjątkowe wsparcie działań pomocowych podejmowanych przez Gminę Łochów w zakresie organizacji i prowadzenia trzech punktów tymczasowego pobytu dla uchodźców z terenu Ukrainy. Dzięki udzielonej darowiźnie, przez kilka miesięcy ich funkcjonowania nasi goście mieli zapewnione wyżywienie, medykamenty oraz sprzęt AGD.
Ponadto Stowarzyszenie od lat aktywnie działa na terenie gminy Łochów.
Jego beneficjentami są m.in. podopieczni  z Domu Dziecka Julin w Kaliskach, dla których finansowane były m.in. wyjazdy na wycieczki, pomoc w nauczaniu, kursy prawa jazdy.
Od  9 lat organizowane są kolonie dla dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem z gminy Łochów oraz dla dzieci z domu dziecka, w czasie których poza standardowym programem realizowany jest program profilaktyczno-wychowawczy Lions Quest.
Członkinie klubu przeprowadzały też badania przesiewowe wzroku dla dzieci oraz warsztaty dla nauczycieli.

Wręczenie wyróżnienia odbyło się w czasie uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 11 listopada 2022 r.  Uroczystość została poprzedzona występami młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie, związanymi z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzruszeń było dużo, szczególnie gdy na scenę wyszła uczennica pochodząca z Ukrainy i wypowiedziała słowa "A teraz my walczymy o naszą niepodległość” .

W lioneskim wolontariacie nie chodzi o medale, ale uznanie i serdeczne słowa naszych beneficjentów i ich patronów sprawiają nam dużą radość i motywują do dalszych działań!!!

Hanna Sobiech
Prezydent LC Warszawa Arka 2022/2023