Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XII Koncert Charytatywny LC Warszawa Arka
Tegoroczną ostatnią sobotę karnawału (10 lutego 2018 roku) spędziłyśmy wraz z naszymi gośćmi w rytmie tanga. Dzięki uprzejmości władz Akademii... więcej
10/02/2018
14/03/2015
Koncert, a właściwie Recital TRIO Prońko–Raminiak-Wendt odbył się 1 marca 2014 r. w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w... więcej
01/03/2014
Choć sezon ogórkowy w pełni LC Warszawa Arka ociera pot z czoła i nie czekając na czas pourlopowy działa na rzecz powodzian. Z inicjatywy koleżanki... więcej
01/08/2010
Koncert odbył się miesiąc temu, a my ciągle wspominamy go pełne emocji. Myślę tu o VI Koncercie Charytatywnym LC Warszawa Arka i o gwieździe tego... więcej
28/02/2009
To był już V Koncert Charytatywny Lions Club Warszawa Arka; tym razem zorganizowany pt. „Czesław Niemen-wspomnienie”. Sala koncertowa Akademii... więcej
09/02/2008

XII Koncert Charytatywny LC Warszawa Arka

W dniu 14 marca 2015 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, dzięki uprzejmości Jego Magnificencji Rektora Profesora Klaudiusza Barana, Lions Club Warszawa Arka zorganizował XII Koncert Charytatywny.
Uroczystość otworzyła Prezydent Klubu Hanna Sobiech, która przedstawiła osiągnięcia stowarzyszenia w bieżącej kadencji, podziękowała sponsorom i osobom zaangażowanym w jego działalność. Przedstawiła też zamierzenia na najbliższą przyszłość.

Następnie koleżanka Ewa Hełka przekazała na ręce Pani doktor Marty Bogotko - Dyrektor Medyczny Kliniki Budzik specjalistyczne czepki do badań EEG. Pomoc dla Kliniki Budzik jest wspólna akcją LC Warszawa Arka oraz naszego bliźniaczego klubu LC Tenerife Sur.
I w końcu zaczął się koncert…
Tym razem postawiłyśmy na młodość i zaangażowałyśmy Big Band Uniwersytetu Muzycznego pod kierunkiem Piotra Kostrzewy, który zagrał nam standardy bigbandowe, a przeboje Franka Sinatry śpiewał Sławek Uniatowski.
Pomysł okazał się trafiony. Publiczność szczelnie wypełniła salę i nie zawiodła się. Piotr Kostrzewa poprowadził koncert po prostu koncertowo - stworzył świetną atmosferę. Big Band podobno wykonał swój najlepszy koncert w dotychczasowej historii. A głos Sławka Uniatowskiego pozostał uczestnikom koncertu na długo w pamięci. Niektórzy nawet twierdzili, że śpiewał lepiej od samego Franka Sinatry. Brawom i bisom nie było końca.
Po występie Piotr Kostrzewa, koleżanki Ania Uścińska i Hania Sobiech przeprowadzili licytację kolii, przekazanej przez sponsora oraz dwóch płyt z koncertu Big Bandu w Paryżu. A na koniec - tradycyjną zabawę fantową. Po wszystkich emocjach goście mieli okazję przy lampce wina we foyer wymieniać wrażenia.
Dochód z koncertu LC Warszawa Arka przeznaczy na kilka realizowanych projektów klubowych, w tym na pomoc dla:
1. dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami i wykluczeniem społecznym
2. dzieci z Domu Dziecka Julin
3. podopiecznych Domu Kombatanta i Przychodni Lekarzy Nadziei

A my zaczynamy już planować kolejny koncert. Będzie się działo!!!

Hanna Sobiech
Prezydent LC Warszawa Arka