Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność prospołeczna » Działalność » działalność prospołeczna » Drużyna z Łochowa na więcej gotowa
Kapituła Medalu Heleny i Ignacego Paderewskich uhonorowała nasz Klub medalem w kategorii DARCZYŃCA ROKU. W laudacji zostały wymienione nasze działania... więcej
11/11/2022
Kolejny rok, kolejna nowa kadencja i nowy Zarząd. Wspólnie z LC Warszawa Host, w Przedszkolu "Małe Misie" przy ul. Madalińskiego w Warszawie,... więcej
28/09/2022
Czy możemy włączyć piosenkę „Nie bój się chcieć”? – tak zaczął się piąty obóz o tematyce profilaktycznej organizowany przez Hanię Sobiech,... więcej
04/10/2021
W dniu 15.02.2021 wolontariuszki z LC Warszawa Arka przekazały dla podopiecznych Domu Kombatanta w Warszawie 15 urządzeń do ćwiczeń oddechowych,... więcej
15/02/2021
W dniu 11 grudnia 2020 r. członkinie LC Warszawa Arka przekazały pulmotrainery® dla Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej - Odcinek... więcej
11/12/2020
Kolejny raz rozbrzmiały w autokarze radosne słowa obozowej piosenki, którą każdego roku dzieci z gminy Łochów śpiewają podczas... więcej
04/08/2020
Dziś [23.04.2020 r.] znowu odwiedziłyśmy nasz podopieczny Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Warszawie, przekazując dla personelu 400 szt... więcej
23/04/2020
Dziś przekazałyśmy 100 fartuchów ochronnych dla pracowników naszego podopiecznego DPS "Kombatant"!!! To następna transza pomocy po przekazanych... więcej
20/04/2020
Nasz Klub Warszawa Arka od dawna pomaga Przychodni dla Bezdomnych w Warszawie. W tych trudnych czasach, w których przyszło nam się zmagać z pandemią... więcej
01/04/2020
„Wzrok naszych dzieci” Strefa Warszawska już drugi rok uczestniczy w naszej lioneskiej ogólnopolskiej akcji „Wzrok naszych dzieci”. Ten wspaniały... więcej
15/03/2020
Od około trzech miesięcy jestem zaangażowana jako wolontariuszka w Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP)... więcej
31/10/2019
Wakacje to czas radości i przygód. Grupa ponad trzydziestu dzieciaków z gminy Łochów 15 lipca 2019 r. wyruszyła po przygody do Marianówki, uroczej... więcej
25/07/2019
Już po raz szósty członkinie LC Warszawa Arka we współpracy z klubem bliźniaczym LC Tenerife Sur zorganizowały wyjazd na wakacje marzeń na Teneryfę. W... więcej
07/05/2018
W słowie „wakacje” można zmieścić wiele. Dzieci z gminy Łochów zmieściły wspomnienia, które – jak pokazało spotkanie poobozowe – żyją w nich do... więcej
31/07/2017
Rok 2017 był szczególny w działalności charytatywnej związanej z „Wakacjami marzeń”. Na zaproszenie LC Teneryfa Sur wyjechało znowu 8 dzieci i... więcej
06/05/2017
Lioni z Regionu Centralno-Wschodniego w  niebanalny sposób postanowili uczcić 100-lecie naszego ruchu. Otóż postanowiliśmy własnoręcznie posadzić... więcej
01/04/2017
Tym razem chcę się przede wszystkim skupić na różnych działaniach, które uzupełniają się wzajemnie w dążeniu do osiągnięcia określonego celu. A tym... więcej
04/04/2016
Członkinie LC Warszawa Arka zaangażowały się w zeszłym roku w pomoc dzieciom z rodzin, zagrożonych uzależnieniami i wykluczeniem społecznym. Jedną z... więcej
10/07/2015
Nasz klub - LC Warszawa Arka - od wielu lat opiekuje się Domem Dziecka Julin w Kaliskach sponsorując i organizując różnorodne działania, umilające... więcej
29/06/2015
Już po raz trzeci LC Teneryfa Sur zaprosił dzieci z Julina, podopiecznych naszego klubu na tygodniowe „Wakacje marzeń”. Porozumienie miedzy Klubami... więcej
06/05/2015
W czerwcu 2013 roku w ramach projektu Twinnig Clubs został podpisany dokument współpracy między LC Warszawa Arka i LC Tenerife Isla Sur, którego celem... więcej
27/04/2015
LC Warszawa Arka od początku swojej działalności zajmowała się pomocą dla dzieci - główny  nacisk kładąc na pomoc dla dzieci z Domu Dziecka... więcej
18/02/2015
Lionki z LC Warszawa Arka opiekują się od paru miesięcy rodziną 4-letniego chłopczyka, ratowanego w Centrum Zdrowia Dziecka przed inwazją raka wątroby.... więcej
06/12/2014
W dniu 17 października 2014 roku o godz. 10.00 w Warszawie, w niewielkiej Poradni Kompleksowej Diagnozy, Wczesnej Edukacji, Terapii i Rehabilitacji dla... więcej
17/10/2014
Stowarzyszenie "Lekarze Nadziei" jest polską organizacją pozarządową. Od 1991 roku świadczy pomoc medyczną ludziom w potrzebie, w Polsce i poza Jej... więcej
22/09/2014
Dzieci i wychowawcy z Domu Dziecka Julin zaprosiły nas 25 czerwca 2014 r. na miłą uroczystość, w czasie której były podziękowania dla całej, wspaniałej... więcej
25/06/2014
Realizując jeden z głównych celów ruchu Lions – rozwijanie i umacnianie ducha porozumienia ludzi na całym świecie – już po raz drugi w ramach... więcej
20/05/2014
Nasi przyjaciele z LC Tenerife Sur wykazali również ogromne zrozumienie dla naszego kolejnego projektu pomocy skierowanego na terapię dzieci w... więcej
17/05/2014
POWIĘKSZALNIKI I TABLETY DLA DZIECI SŁABOWIDZĄCYCH – PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA „TĘCZA ” z WARSZAWY to projekt nazwany roboczo TĘCZA realizowany... więcej
01/02/2014
Lioni dla Poradni Pedagogiczno-Psychologicznych W grudniu 2013 roku członkinie LC Warszawa Arka  zaangażowały się w “Akcję Świąteczna Paczka –... więcej
19/12/2013
Dnia 25 października 2013 roku Lions Club Warszawa-Arka zaprosił dzieci i młodzież z Domu Dziecka „Julin” k.Warszawy na przedstawienie do Teatru Lalka... więcej
25/10/2013
Na zaproszenie LC Teneryfa Sur czwórka dzieci z opiekunami p. Agatą Kuczyńską i członkiem LC Warszawa Arka, Iwoną Nowak wzięło udział w... więcej
10/05/2013
Choć sezon ogórkowy w pełni LC Warszawa Arka ociera pot z czoła i nie czekając na czas pourlopowy działa na rzecz powodzian. Z inicjatywy koleżanki... więcej
01/08/2010

Drużyna z Łochowa na więcej gotowa

Kolejny raz rozbrzmiały w autokarze radosne słowa obozowej piosenki, którą każdego roku dzieci z gminy Łochów śpiewają podczas wyjazdów z Lions Club Warszawa Arka oraz "Mówiącym Kijem".

26 lipca 2020 roku grupa około 30 dzieci z Łochowa i okolicznych miejscowości wyjechała na kolejny, już siódmy obóz, zorganizowany w Katach Rybackich przez stowarzyszenie LC Warszawa Arka, które współfinansowało całe przedsięwzięcie. Dziękujemy również Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łochowie za wsparcie przy finansowaniu transportu. Celem obozu było nie tylko zapewnienie dzieciom udanego wypoczynku, ale także zmienienie ich życia na lepsze. Udaje się to osiągnąć poprzez treści profilaktyczne, które w ciekawy sposób przekazuje uczestnikom program Lions Quest. Obóz daje też możliwość poznawania świata, pokazywanie ciekawych i aktywnych form spędzania czasu. Wyróżnia się inspirującym programem fabularnym, a uczestnicy zawsze mogą liczyć na pełną akceptacji postawę opiekujących się nimi dorosłych.

W czasie wyjazdu dzieci wzięły udział w sześciu warsztatach profilaktycznych poświęconych poczuciu własnej wartości, nauce dostrzegania mocnych stron u siebie i u innych, ról w grupie, umiejętności współpracy, rozpoznawaniu i nazywaniu emocji oraz sposobom rozwiązywania konfliktów.

Program turystyczny pozwolił im poznać okolicę i historię  – obozowicze odwiedzili Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim, Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Park Oliwski w Gdańsku.

Program aktywny zapewnił uczestnikom czas na zabawę oraz zachęcał ich do pokonywania swoich ograniczeń. Dzieci odwiedziły parku linowym oraz parku trampolin. Same zainicjowały z wielką pasją mecz siatkówki oraz przygotowały całkowicie samodzielnie wzruszające Talent Show, dzieląc się rolami w grupie po jednym z warsztatów.

Na wyjazd tradycyjnie został przygotowany program fabularny, który dzieci bardzo lubią i którego przesłania corocznie pozostają w ich pamięci na długo, jak mówią one same oraz ich opiekunowie. W tym roku była to opowieść o Katsui, dziewczynie pochodzącej z tajemniczego plemienia, która została wyłowiona z Bałtyku przez okolicznego rybaka, przodka właścicieli ośrodka, w którym przebywali, czyli Bumeranga w Kątach Rybackich. Plemię, z którego wywodziła się Katsui, słynęło z uprawy ziół, znajomości ich niezwykłych mocy i wytwarzania z nich eliksirów.

Każdego dnia uczestnicy poznawali tajemnicze składniki eliksiru życia, gwarantującego poczucie spełnienia i radości. Fabuła zaangażowała uczestników w poszukiwanie skarbu, który miał być najważniejszym składnikiem eliksiru. Skarbem okazało się… lustro. Bardzo wzruszające było widzieć zdumienie i radość uczestników, kiedy odkrywali skarb, patrząc w swoje odbicie.  Na pamiątkę tego wieczoru i wyjazdu otrzymali świecę, symbolizującą ich samych, ich wyjątkowość i wewnętrzne światło, bez którego ani wyjazd, ani świat nie byłyby takie same.

Każdego roku wyjazd ze stowarzyszeniem Lions Club Warszawa Arka wraz z "Mówiącym Kijem" dostarcza wszystkim na nim obecnym wielu wzruszeń i dobrych przeżyć. Wiele dzieci czeka na niego cały rok. Tegoroczny obóz był jednak wyjątkowy. Z powodu pandemii nie wiadomo było czy obóz się odbędzie. Mimo wielu niepewności i problemów, w ostatniej chwili udało się zabezpieczyć bezpieczne warunki na obozie i kontynuować sześcioletnią tradycje. W tym roku szczególnie dużo informacji zwrotnych dotarło do organizatorów po obozie. Są wśród nich informacje od rodziców, dzieci, pedagogów czy opiekunów rodzin uczestników. Oto kilka z nich:

Mama piętnastoletniego chłopaka napisała: „Dzięki Wam te dzieciaki są szczęśliwe. Dziękuję”

Wzbudzacie zaufanie, jesteście kreatywni, kochający dzieci i słuchacie ich. Wiem, że dziecko będzie bezpieczne, że spędzi dobrze czas, wróci dowartościowane i poczuje, że telefon to nie jest cały świat”.

Pedagog szkolny, Małgorzata Mościcka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie nie kryje radości z udziału swoich uczniów w obozach: „Gdziekolwiek się odwrócę, słyszę o tych wyjazdach coś dobrego. O tym, co się tam dzieje, o ludziach. Dzieci są zawsze bardzo zadowolone. Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że stowarzyszenie Lions i "Mówiący Kij" umożliwiają naszym dzieciom udział w swoich obozach”.

Katarzyna Matusik, pedagog w Szkole Podstawowej w Ostrówku dodaje: ”Dzieciaki wracają po wyjazdach odmienione. Dajecie im coś, co działa, jak magnes. Chcą do Was wracać, a to najlepszy dowód, że było im cudownie”.

„Powiem krótko: obóz z Mówiącym Kijem to coś więcej niż tylko wyjazd w góry czy nad morze To wspomnienie, nauka, ja mogę głośno powiedzieć, że dzięki tym ludziom, których poznałem właśnie na obozie zmieniłem tok myślenia, zmieniłem swoje postępowania wobec rówieśników czy też mamy, pokochałem ich całym serduszkiem. Nie wyobrażam sobie życia bez nich! Dzięki nim zacząłem myśleć rozsądnie! Dążyć do celu! Dorastać! Im będę za to dziękował, że mnie nauczyli panować nad emocjami, cierpliwości, miłości do drugiej osoby, spokoju. Ten Obóz zmienia człowieka na lepsze! To trzeba przeżyć. Tych dziesięciu dni już nie zapomnimy Dziękuję. (Kacper)

”Wasze obozy dodały mi pewności siebie nie boję się próbować nowych rzeczy bardziej akceptuje siebie taki jaki jestem, akceptuje lepszych i słabszych od siebie”. (autor chciał pozostać anonimowy)

„Dziękujemy za uśmiech, który dostawaliśmy codziennie rano nawet, jeśli nie było łatwo. My jako uczestnicy obozu uczymy się bardzo dużo m.in empatii, uśmiechu, wiary w siebie, pomocy, szacunku i wiele innych”. (Natalia)

Dobra, no to tak: dziękuję Wam bardzo za te 10 dni, bo dzięki Wam inaczej spojrzałam na świat i mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy. Te 10 dni były moimi najlepszymi dniami w życiu, dziękuję jeszcze raz. (Ola)

To bezcenne dla nas wszystkich zaangażowanych w organizację wyjazdu widzieć w tych fantastycznych dzieciakach zmiany w  postrzeganiu świata, siebie samych. To też najlepsza motywacja, by rozwijać się dalej, aby móc dać im jak najwięcej przy okazji każdego kolejnego spotkania – na obozie czy poza nim. Już dziś myślimy o przyszłych wakacjach z nimi. Jesteśmy wdzięczni Hani Sobiech z Lions Club Warszawa Arka za zaufanie i możliwość udziału w tym projekcie” podsumowała wyjazd i wszystko co wydarzyło się po nim kierownik obozu, Bogusia Mrozek-Ponichtera

Hanna Sobiech, dyrektor programu Lions Quest dodaje: ,,Dla mnie obóz to przede wszystkim okazja, aby przekonać się, że to co robię ma sens. Już w trakcie obozu widać jak uczestnicy  dojrzewają, zmieniają się na lepsze oraz jak czerpią radość ze wspólnych działań. Dziękuję bardzo osobom prowadzącym za ich zaangażowanie, bez którego to wszystko nie byłoby możliwe”